Obec Hudcovce
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

VYHLÁŠKA

VYHLÁŠKA
k obmedzeniam prevádzok a hromadných podujatí a ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie SR        

Osoby vstupujúce na územie Slovenskej republiky od 16. novembra 2020 od 7. hodiny z krajín EÚ mimo tzv. zeleného zoznamu, teda aj  z Poľska, Česka, Rakúska a Maďarska, majú:

  • povinnosť zaregistrovať sa na web stránke http://korona.gov.sk/ehranica, a to najneskôr pri vstupe,
  • povinnosť ísť do izolácie v domácom prostredí  až do doby získania negatívneho výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 -  ak výsledok testu nezískajú a priebeh izolácie je bezpríznakový, tak izolácia končí dovŕšením 10. dňa.

Alternatívne k povinnostiam registrácie a izolácie sa môžu osoby preukázať negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie Covid-19 nie starším ako 72 hodín vykonaným v laboratóriách mimo územia Slovenskej republiky.

Aktuálna vyhláška Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky stanovuje aj výnimky z týchto pravidiel. Vzťahujú sa aj na tzv. pendlerov, ktorí však majú nosiť pri sebe vyplnené a zamestnávateľom potvrdené tlačivo o tom, že pracujú na území susedného štátu. Vzor tlačiva je v prílohe vyhlášky.

Režim výnimiek platný na hraniciach s Českou republikou sa za rovnakých podmienok bude uplatňovať aj na hraniciach s Poľskom, Maďarskom a Rakúskom (napríklad študenti, tréningy športových klubov, poľnohospodári, umelecká činnosť a pod.)

Na tzv. zelenom zozname menej rizikových krajín sa nachádza týchto 10 štátov:

Austrália

Čína

Fínsko

Grécko

Island

Japonsko

Južná Kórea

Nórsko

Nový Zéland

Taiwan.

Odber noviniek

Zostaňte v obraze - prihláste sa k odberu newslettera a buďte informovaný o aktuálnych novinkách raz za týždeň mailom.